У рамках виконання заходів «За зниження собівартості продукції та підвищення ефективності виробництва» на підприємстві розроблено цільові заходи щодо зниження витрат на енергоносії у 2013р..
Енергозбереження на підприємстві – одне з найскладніших завдань, рішення якої піднесе компанію до вершини процвітання. Адже скільки б ми не міркували про високі матерії, турбуючись про стан довкілля, яке з розвитком людства стає лише сумнішим, вирішальним фактором завжди були і будуть витрати, скорочення яких стане справжнім різдвяним подарунком для будь-якої організації. Тому головною метою впровадження енергозберігаючих технологій є максимальне збереження коштів за рахунок економії електрики., води, палива, особливо якщо йдеться про велике підприємство.
Розроблені заходи включають завдання різних напрямків, починаючи від установки енергозберігаючих ламп та закінчуючи реконструкцією системи забезпечення стисненим повітрям виробничих цехів..
Згідно з. 3.20 правил користування електроенергією (п. 3.56 у новій редакції), а також Постанови НКРЕ (Національної комісії з регулювання енергетики) від 17.10.2005 №910 – всі споживачі електричної енергії з приєднаною потужністю понад 150кВт та середньомісячним споживанням понад 50тис.кВт*годину зобов'язані встановити локальне обладнання збору та обробки даних ЛОСОД або автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії АСКУЕ. На даний момент це одне з пріоритетних завдань щодо енергозбереження..
Впровадження системи ЛОСОД дозволить підприємству закуповувати електроенергію за тарифами оптового ринку електроенергії. Вона стане інструментом для ефективного вирішення господарських спорів із суміжними організаціями-субабонентами., виключає випадки завищення, заниження або неправильного рознесення щогодини доби обсягів електроенергії субабонентами на свою користь. За рахунок встановлення інтелектуальних лічильників та підвищення точності обліку буде виключено можливе недооблік електроенергії при малих навантаженнях. І зрештою, впровадження системи енергообліку дасть повну та точну картину про витрату електроенергії (скільки, хто, в який час і навіщо вона споживалася), а значить буде повне розуміння, за що заплатили і скільки потрібно запланувати на майбутні періоди.