завод НВП "НКЕМЗ" Новая Каховка

Історія

Підприємство НВП “НКЕМЗ” знаходиться в красивому місті Нова Каховка, розташованому на лівому березі Дніпра, у Херсонській області України.

Новокаховський електромашинобудівний завод вже з перших днів своєї роботи демонстрував постійне прагнення бути лідером у галузі, будучи на вістря кращих досягнень науки та техніки. Авторитет заводу завойований випуском високоякісних електричних машин при безперервному їх вдосконаленні та збільшенні обсягу випуску.

Проект заводу розробляв Московський державний проектний інститут на підставі ухвали Ради Міністрів СРСР, прийнятого 24 вересня 1954 року. Зводити промисловий гігант було доручено уславленому управлінню «Дніпробуд», будував Каховську гідроелектростанцію. Було намічено: завод повинен вступити в дію 1958-го, лише через рік після введення в експлуатацію гідровузла..

20 вересня 1955 року почалося зведення корпусу №1 для розміщення допоміжних цехів – інструментального, ремонтно-механічного та інших. Того дня тут відбувся мітинг, в якому взяло участь місцеве керівництво та робітники. Ця дата і стала днем ​​народження заводу. Саме цього дня на майданчику, відведеної під будівництво майбутнього гіганта вітчизняного електромашинобудування, було змонтовано першу колону першого виробничого корпусу.

 

 

Незважаючи на різноманітні організаційні труднощі, до випуску вибухобезпечних асинхронних двигунів КОМ-31-4 колектив розпочав цілих 14 місяців раніше терміну. Електродвигуни потужністю до 100 кВт почали виробляти в заданий термін 1958 року. У заводу були проблеми з лімітами на матеріали та робочу силу – колектив відчував їх гостру нестачу, на додачу, брязкаючи орденами та медалями, поїхав «Дніпробуд». Але головним було те, що з 1957 року з Нової Каховки залізничними складами, автотранспортом, кораблями та літаками (через аеропорт «Каховка») повезли продукцію підприємства до всіх куточків колишнього Радянського Союзу. Заводчани ж, виконуючи державний план, продовжували зводити недобудовані об'єкти ще до 1965 року.

 

 

Усього через два роки після закладання корпусу № 1, в умовах будівництва, підприємство випустило для вугільної та хімічної промисловості більше 2 тис. електродвигунів. У період із 1958-го по 1960-й було створено власне КБ, побудовані та здані в експлуатацію нові корпуси, у тому числі потужний та високомеханізований ливарний цех. Виробництво повністю оснастили обладнанням, що випускають до 100 тис. тонн продукції на рік. Розхожий штамп «гігант машинобудування» стосовно заводу звучав без жодного пафосу – і це через якихось п'ять років із моменту заснування!

А лише через п'ять років – до десятирічного ювілею підприємства – електродвигуни вже мали попит у 39 країнах світу. У 1966 році був випущений мільйонний двигун. Тепер він, як і найперший, виготовлений 1957-го, зберігається у музеї…

 

 

Наступні 20 років, аж до початку 90-х, – безперервна низка трудових звершень чудового колективу. Поряд із освоєнням нових зразків продукції, постійним зростанням обсягів її випуску, розширенням географії поставок, завод планомірно нарощував виробничі потужності, оснащуючи свої цехи найдосконалішим на той час обладнанням. Так, у загальний технологічний ланцюжок були включені агрегатні та спеціальні верстати, у тому числі з ЧПУ, автоматичні лінії вітчизняного та зарубіжного виробництва.

 

Продукція добре зарекомендувала себе на підприємствах вугільної, хімічної, нафтогазової, сільськогосподарської галузей. Електродвигуни марки НКЕМЗ експортувалися до 61 країну світу, у тому числі Англію, Францію, Японію, ФРН та інші. І була відзначена нагородами на багатьох міжнародних виставках-ярмарках. У свій 25-річний ювілей завод випустив рекордний обсяг продукції – 660 тис. електродвигунів. Максимального обсягу завод досяг у 1980 року – це було приблизно 10 відсотків встановлених у країні електричних машин із фірмовою маркою у вигляді силуету двигуна, пронизаний блискавкою стрілою через кути ромба.

Випускалися і товари народного вжитку, це електричні шашличниці, що мали попит., соковитискачі. пральні машини та інша продукція.

 

Загальні тенденції в економіці нашої держави не оминули і новокахівчан.

У 90-х підприємство перетворено на Відкрите акціонерне товариство Южелектромаш, яке згодом було скасовано.

2000-го року з його складу було виведено Цех великих електричних машин, та на його базі створено підприємство ТОВ «ЗКЕМ», яке і до сьогодні займається виробництвом великих електричних машин, будучи одним з підприємств електротехнічної галузі нашої країни, що найбільш динамічно розвиваються.. Основним його видом діяльності є розробка та виготовлення синхронних та асинхронних електродвигунів, генераторів змінного струму, електродвигунів постійного струму, а також їх ремонт та сервісне обслуговування.

Після низки реорганізацій, з 2015 року. року новокахівський електромашинобудівний завод називається ТОВ НВПНКЕМЗ, та спеціалізується на проектуванні та виготовленні асинхронних електродвигунів та генераторів з короткозамкненим ротором - вибухозахищених та загальнопромислових, з висотою осі обертання 90-355 мм, потужністю від 0,75 кВт до 315,0 кВт, для живлення мережі змінного струму частотою 50 Гц або 60 Гц, напругою 220/380 У, 380/660 В або 660/1140 У різного конструктивного та кліматичного виконання.

Були складні періоди, але колектив вистояв. Завод був збережений, і сьогодні продовжує роботу. Вже у 2000-х роках, суттєво було розширено номенклатуру продукції — щорічно розробляються та впроваджуються у виробництво нові машини, які постачаються споживачам в Україні та за кордон. Новокаховські машинобудівники активно відновлюють колишні позиції, та освоюють нові ринки.

НВПНКЕМЗ має в своєму розпорядженні сучасний інженерний центр, експериментальною та дослідною базою, дослідним виробництвом. Підприємство впроваджує власні наукові та управлінські інновації. Розробка зразків нової продукції ведеться з використанням автоматизованих систем проектування. При цьому інноваційна діяльність не обмежується лише конструкторськими рішеннями, а являє собою комплексний підхід до управлінських ініціатив.

Пріоритетним напрямом політики заводу є висока якість продукції, яке забезпечується, починаючи з розробки нових виробів, виготовлення дослідних зразків, їх випробування, доведення виробів перед початком серійного випуску рівня високих світових вимог.

Успішно впроваджено комплексну систему управління якістю ISO 9001:2015.

Сервісні центри НВП”НКЕМЗ”, розташовані в Росії, Білорусі, Польщі, Туркменістані, Азербайджані, забезпечують гарантійне та післягарантійне обслуговування. При необхідності вони здійснюють профілактичний ремонт, надають консультації кваліфікованих спеціалістів. Підприємство проводить роботу над розширенням географії їхньої представленості, спектру послуг, які вони надають, для ще більшої зручності наших споживачів..

У 2018 році було відкрито офіційне представництво в Азербайджанській Республіці – підприємство НКЕМЗ Українські Мотори (Печатка НКЕМЗ України).

Протягом 2017-2018 років, разом із колегами з інших підприємств, що входять до нашої групи (см. посилання нижче на цій сторінці), заводчани брали активну участь у міжнародних українських та зарубіжних виставках, презентуючи потенціал вітчизняного машинобудування, займаючись налагодженням зв'язків та просуванням свого бренду та продукції.

 

Ведуться роботи із сертифікації вибухозахищеної продукції заводу відповідно до ATEX, та отримання права наносити маркування ЦЕ (спеціальний знак, який засвідчує, що виріб відповідає основним вимогам директив, та гармонізованим стандартам Європейського союзу). Для активного виходу на ринок ЄС та інших країн.

Вибираючи співпрацю з нами, наші покупці обирають надійного постачальника, перевірена десятиліттями якість, що відповідає високим світовим стандартам, гарантійне та післягарантійне обслуговування за помірну ціну. А також великі можливості виготовлення машин у виконанні з необхідними замовниками..

Ми дякуємо нашим клієнтам за постійний інтерес до продукції підприємства, та запрошуємо до співпраці нових партнерів у різних регіонах світу!

 

Завод НВП”НКЕМЗ”— надійний постачальник високоякісної продукції, репутація якого перевірена часом.

 

Група наших підприємств

ТОВ «ЗКЕМ» ТОВ «ЕМЗ» «ЕТАЛ» ТОВ «ХЕМЗ» ТОВ НВП "НКЕМЗ"